Jak se připojit - obecně1. Zapněte bezdrátovou kartu na notebooku/telefonu/PDA
2. Prohledejte bezdrátové sítě
3. Připojte se k patřičnénu SSID

  • ROWANet-Free (volný přístup ve venkovních prostorách, autorizace přes webový formulář, limit 3h/den, max. 256 kbps)
  • ROWANet-Public (volný přístup ve vnitřních (kongresových) prostorách, bez časového limitu, max. 2 Mbps)
  • eduroam (akademická roamingová síť http://www.eduroam.cz/)

4. Otevřete internetový prohlížeč
5a) V případě připojení do sítě ROWANet-Free vyplňte požadovaný formulář, po vyplnění dostanete přístup do sítě internet.
5b) V případě připojení do sítě ROWANet-Public není zapotřebí žádná další akce, přístup do sítě ROWANet je funkční.
5c)  V případě připojení do sítě eduroam je nutné správně nastavit bezdrátový profil WPA2-AES-PEAP. Pokud máte přístupové jméno, heslo, certifikáty atd. od Vaší domovské organizace je zapotřebí jej správně přednastavit. Bližší informace naleznete na www stránkách Vaší organizace, případně u správce sítě eduroam ve Vaší organizaci. Seznam připojených organizací je uvedený na http://www.eduroam.cz/doku.php?id=cs:pripojene_organizace Pokud jste zaměstnancem Krajského úřadu kraje Vysočina a máte přístup do této sítě, návod najdete na http://www.rowanet.cz/index.php?akce=clanek&id_clanek=42.


Politika připojování k bezdrátovým WiFi sítím SSID: ROWANet-Free, ROWANet-Public, eduroam

ROWANet Free je bezplatně provozován pro všechny občany a návštěvníky v Kraji Vysočina jako krátkodobé tzv. narrowband připojení. Nejde o náhradu plného např. domácího přístupu k internetu. Pro plnou funkčnost je nutné vyplnit formulář, který je zobrazen při otevření Vašeho Internetového prohlížeče. Vaše připojení bude pak limitováno na max. 3 hodiny denně a omezeno na max. 256Kbit/s.

ROWANet Public je bezplatně provozován pro všechny občany a návštěvníky v Kraji Vysočina jako "kongresové"připojení. Připojení je funkční pouze v kongresových a zasedacích prostorách nikoliv na veřejných venkovních místech jakými jsou napr. náměstí, nádraží atd.  Připojení je omezeno na max. 2Mbit/s.

eduroam je akademický roamingový systém poskytující síťovou konektivitu pro své uživatele v připojených organizacích. Přístup je založen na zabezpečené autentizaci v domácí instituci. Připojené instituce najdete na http://www.eduroam.cz/doku.php?id=cs:pripojene_organizace.Zpět
© 2007 Kraj Vysočina - Odbor informatiky
Programming by MC Tech