Návod na ROWANet-PublicNávod na použití bezdrátové sítě ROWANet-PublicPředpokladem pro použití bezdrátové sítě ROWANet-Public je přítomnost bezdrátové karty Wi-Fi standardu 802.11 (a)/b/g/(n) v notebooku, případně telefonu nebo jiném zařízení tohoto typu.

Postup je následující:

 

1. Připojit se k Wi-Fi síti

Ze seznamu dostupných WiFi sítí zvolíme síť ROWANet-Public a klikneme na tlačítko Připojit, které je zvýrazněno na obrázku.

Připojení k Wi-Fi síti 2. Přihlášení do sítě ROWANet-Public

Po tomto připojení by se měl otevřít webový prohlížeč s touto stránkou, sloužící pro přihlášení. Zde musíme zvolit způsob, kterým se přihlásíme k této službě. Na výběr je zde přihlášení pomocí sociální identity (v současné době Facebook, Google, Twitter), SMS nebo speciálního ticketu. Přihlášení pomocí sociálních identit je standardní postup, pouze zadáte přihlašovací údaje k platformě, kterou jste zvolili a následně byste se měli připojit k síti.

 Přihlášení k síti

 

3. Přihlášení pomocí SMS

Při přihlášení pomocí SMS zadáte číslo, pomocí kterého se chcete přihlásit a kliknete na Odeslat přihlašovací údaje.

Přihlášení pomocí SMS

4. Zadání přihlašovacích údajů, které přišli SMS

 Následně přijde SMS zpráva (na Vámi zvolené číslo) s přístupovými údaji, které zadáte do patřičných políček.

 

Zadání přihlašovacích údajů 

 

5.  Úspěšné přihlášení

Po úspěšném přihlášení byste měli vidět tuto stránku. Po tomto kroku můžete začít užívat síť ROWANet-Public. Ticket, který získáte, má dobu platnosti 30 dní. Po této době je potřeba se k síti přihlásit znovu.  

 

Úspěšné přihlášení Zpět
© 2007 Kraj Vysočina - Odbor informatiky
Programming by MC Tech